Par Dziesmu svētku biedrības nozaru darba grupu sanāksmi

Š.g. 17.septembrī notika Dziesmu svētku biedrības nozaru darba grupu sanāksme, kurā tika pārrunāti apkopotie biedrības biedru viedokļi par visdažādākajiem jautājumiem saistībā ar Dziesmu svētku sagatavošanas procesu un norisi. Kopumā tika pārrunātas 122 tēmas un apkopots 71 viedoklis, sākot no domām par svētku gājienu, ēdināšanu līdz pat viedokļiem par noslēguma koncertu, virsdiriģentu izvēli.

Nozaru darba grupu sanāksmē izkristalizējās 8 galvenās tēmas, kuras tiks pārrunātas kopsapulcē:

  1. Dziesmu svētku nedēļas norises jeb kādiem notikumiem ir jābūt dziesmu svētku nedēļā. Nepieciešams hierarhiski nosaukt svarīgākos.
  2. Amatierkolektīvu vadītāju finansējums. Vienota modeļa izveide. Amatierkolektīvu reģistra nepieciešamība.
  3. Vienota amatierkolektīvu kategoriju izveide.
  4. Virsdiriģentu un virsvadītāju izvēlēšanās vai ievēlēšana. Modeļa izvēle un pamatojums.
  5. Muzicēšana skolā, muzicēšanas nozīmības palielināšana – pamats Dziesmu svētku kustībai.
  6. Dziesmu svētku dalībnieka statuss. Vai šāds statuss ir jāpiešķir pilnīgi visiem svētku dalībniekiem, arī tad, ja piedalās ar koprepertuāru nesaistītā nozarē.
  7. Biedrības darbības nodrošināšana, nepieciešamība pēc telpām, administratora.
  8. Citu darba grupu izveide – finanses, projekti, zinātniskā, izglītības u.c.

Atgādinām, ka Dziesmu svētku biedrības biedru kopsapulce notiks š.g. 22. septembrī plkst. 11:00 Latvijas Nacionālā Kultūras centra zālē (Pils laukumā 4, Rīgā). Darba kārtībā - nozaru viedokļu apkopojuma izvērtēšana, viedokļu formulēšana un apkopoto viedokļu virzīšana uz Dziesmu svētku konferenci oktobra beigās; Pārējo darba grupu izveide (Finanses, Projekti, Zinātniskā, Sadarbība ar pašvaldībām, Sociālie tīkli u.c.); Dažādi jautājumi.

Lūgums paziņot par dalību biedru sapulcē līdz š.g. 20.septembrim, nosūtot epastu – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vienlaikus ziņojam, ka jaunu dalībnieku reģistrācija Dziesmu svētku biedrībā notiek elektroniski šeit.

 

Ar cieņu,
Dziesmu svētku biedrības priekšsēdētājs
Ints Teterovskis

 

Free Joomla! template by L.THEME