Konference "Dziesmu un deju svētki ceļā uz tradīcijas 150-gadi"

2018.gada 29.oktobrī no plkst. 10:30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference "Dziesmu un deju svētki ceļā uz tradīcijas 150-gadi", ko organizē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Konferences laikā diskutēs gan par svētku repertuāru, starpsvētku procesa organizāciju, komunikāciju, biļešu izplatīšanas modeļiem un citiem būtiskiem jautājumiem, kā arī akcentēs Dziesmusvētku kopienas aktīvāku iesaisti starpsvētku organizatoriskajā procesā.

Ir iecerētas 3 paneļdiskusijas:

  • DZIESMU UN DEJU SVĒTKU REPERTUĀRS
    Kādu redzam 2023. gada Dziesmu un deju svētku programmu: tautas mākslas, tradicionālās kultūras un profesionālās mākslas sintēze – visu jomu mijiedarbe un proporcijas. Kam domāti Dziesmu un deju svētki? Kādam jābūt svētku koprepertuāram, lai tiktu respektētas tradicionālās vērtības un pienācīga vieta tiktu atvēlēta jaunradei. Jaundarbu vieta un loma Dziesmu un deju svētku tradīcijas un konkrēto Dziesmu un deju svētku repertuāra kontekstā. Kādai jābūt jaundarbu ieviešanas shēmai? Māksliniecisko kolektīvu vadītāju un dalībnieku, kā arī sabiedrības viedokļa loma repertuāra izveidē. Kas ir Dziesmu un deju svētku dalībnieks?
  • DZIESMSVĒTKU KUSTĪBAS IKDIENA TRADĪCIJAS ILGSTPĒJAS KONTEKSTĀ
    Kādas ir Dziesmu un deju svētku nozaru attīstības ilgtspējas faktori, vajadzības un perspektīvas? Kāds ir optimālais svētku organizatoriskais un finanšu modelis? Kāds atbalsts ir nepieciešams pašvaldībām tradīcijas stiprināšanai vietējās kopienās? Kādu lomu ieņem pašdibinātie kolektīvi (NVO)? Kopienas iekšējā pašorganizācija un NVO kā līdzvērtīgi partneri ceļā uz Svētkiem.
  • DZIESMU UN DEJU SVĒTKU BIĻEŠU IZPLATĪŠANAS MODEĻI – TAISNĪGĀKĀS ALTERNATĪVAS MEKLĒJUMI
    Kam pieder Dziesmusvētki – dalībniekiem vai visai sabiedrībai/nodokļu maksātājiem? Kā radas plaisa starp piedāvājumu un pieprasījumu? Taisnīgākā biļešu izplatīšanas modeļa meklējumi – modeļu definēšana, veidi, kā tos identificēt, izdiskutēt. Kad jāsāk realizēt? Vai ieviešanas izmaksas var būt noteicošās, izvēloties taisnīgāko modeli?

Aicinām reģistrēties konferencei Dziesmusvētku biedrus. Reģistrēties konferencei iespējams ŠEIT. Konferenci būs iespēja vērot arī tiešraidē – LMT Straume, kā arī Dziesmu un deju svētku sociālā tīkla Facebook profilā u.c., kā arī uzdot jautājumus on-line paneļdiskusiju laikā.

Free Joomla! template by L.THEME